Jak korzystać z BIP

 

Dostęp do BIP Urzędu Gminy Bojanów

Biuletyn Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bojanów (BIP) to zbiór stron usystematyzowanych wg kategorii podmiotowych i przedmiotowych, np. informacji dotyczących poszczególnych komórek organizacyjnych Urzędu bądź jednostek organizacyjnych Urzędu Gminy Bojanów.

 

Dostęp do BIP możliwy jest przez:

wpisanie do przeglądarki internetowej adresu bip.bojanow.pl
przejście ze strony głównej biuletynu www.bip.gov.pl
przejście z portalu www.bojanow.pl

 

Nawigacja

Nawigacja po stronach biuletynu odbywa się poprzez menu zamieszczone po lewej stronie ekranu, które dostępne są z każdej podstrony BIP. Są to tzw. menu podmiotowe oraz menu przedmiotowe, podzielone na kategorie i podkategorie.

Wybierając logow prawej górnej części strony, można przejść na stronę główną Biuletynu Informacji Publicznej, prowadzoną przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Z każdej podstrony biuletynu Urzędu Gminy Bojanów można przejść do głównej strony BIP Urzędu Gminy Bojanów, instrukcji korzystania z biuletynu, a także informacji ogólnych o biuletynie, wybierając odpowiednie odnośniki znajdujące się w prawej górnej części BIP ("Strona główna”, „Jak korzystać z BIP”, „Rejestr zmian”, „Mapa serwisu”).

W górnej części strony znajduje się również wyszukiwarka informacji zamieszczonych w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Bojanów. Przeszukuje ona treść merytoryczną biuletynu, czyli tekst zamieszczany na stronach.

 

Elementy strony

Na każdej stronie BIP znajdują się następujące elementy:

- dużą czcionką przedstawiony tytuł strony, na której aktualnie znajduje się użytkownik

- pod poziomym menu znajduje się tzw. ścieżka informująca użytkownika o miejscu, w którym aktualnie przegląda informacje

- przycisk "Drukuj" umożliwiający wydrukowanie aktualnej informacji

- treść merytoryczna biuletynu z odsyłaczami do innych pokrewnych podstron

- licznik odwiedzin konkretnej strony biuletynu

- rejestr zmian dokonanych na stronie

 

W przypadku, gdy informacje w BIP przedstawione są w postaci publikacji czy złożonych opracowań, możliwe jest umieszczenie ich na stronach w postaci oddzielnych plików w formacie doc, pdf, gif lub spakowanych archiwów z rozszerzeniem zip.

 


Wytwarzający/Odpowiadający: Administrator 2011-05-27
Udostępniający: Administrator 2021-03-16
Liczba odwiedzin: 20752